Irlandia

Irlandia

W pierwszej kolejności przewożone zwierzęta muszą zostać zidentyfikowane za pomocą mikroczipu, zgodnego z wymogami normy ISO 1784 lub Aneksu A do normy ISO 11785 (w przypadku, gdy mikroczip nie spełnia wymagań żadnej z ww. norm, właściciel zwierzęcia lub osoba za nie odpowiedzialna w imieniu właściciela, musi zapewnić możliwość odczytania numeru mikroczipu podczas jakiejkolwiek kontroli, tzn. musi dysponować czytnikiem).

Obowiązkowo zwierzę musi być zaszczepione przeciwko wściekliźnie. Po upływie co najmniej 1 miesiąca po szczepieniu przeciwko wściekliźnie lekarz upoważniony do pobierania próbek krwi musi pobrać krew od zwierzęcia i wysłać do badania w kierunku efektywności ww. szczepienia do zatwierdzonego przez Unię Europejską laboratorium. Zwierzę może wjechać na terytorium Republiki Irlandii nie wcześniej niż po upływie 6 miesięcy od uzyskania pozytywnego wyniku ww. badania (tzn. uzyskania w badaniu miana przeciwciał co najmniej 0,5 IU/ml). Jednocześnie, podczas tego 6-ciomiesięcznego okresu zwierzę musi pozostawać na terenie państwa członkowskiego. Po uzyskaniu wyniku badania należy udać się do lekarza weterynarii upoważnionego do wystawiania paszportów dla zwierząt towarzyszących w celu wydania paszportu dla zwierzęcia i wprowadzenia do niego informacji o wszystkich ww. czynnościach (identyfikacja zwierzęcia, szczepienie przeciwko wściekliźnie, badanie efektywności szczepienia).

Dodatkowo na 24-48 godzin przed wyjazdem, zwierzę musi zostać odrobaczone i poddane profilaktyce przeciwkleszczowej – przeprowadzenie tych czynności musi również zostać potwierdzone w paszporcie zwierzęcia przez lekarza weterynarii.

Zwierzęciu podczas przemieszczania musi towarzyszyć właściciel lub inna osoba odpowiedzialna za zwierzę w czasie przemieszczania.

Zwierzę może wjechać na terytorium Republiki Irlandii jedynie zatwierdzoną trasą i korzystając z usług zatwierdzonego przewoźnika (lista zatwierdzonych tras wjazdu oraz zatwierdzonych przez władze irlandzkie przewoźników dostępna jest na stronie internetowej www.agriculture.gov.ie).

UWAGA! Aby zwierzę zostało wpuszczone na terytorium Republiki Irlandii musi być bezwzględnie zachowana kolejność powyższych działań.

W przypadku, gdy zwierzę zostało najpierw zaszczepione przeciwko wściekliźnie a potem zaczipowane, powyższe szczepień powinno zostać powtórzone po zaczipowaniu zwierzęcia, jednakże ze względów zdrowotnych, nie wcześniej niż w 21 dni po ostatnim szczepieniu.

Menu główne

Informacje

Szczenięta i kocięta - Zdrowe żywienie

Akcja "100% satysfakcji lub zwrot należności"

Mini galeria

62478.png

Licznik odwiedzin

275331
Użytkownicy 0
Goście 17

Zmień język

Czech English French German Polish Russian Ukrainian

Adres

Kliniczne Centrum Leczenia
Małych Zwierząt sp. z o.o.
ul. Energetyczna 14
53-330 Wrocław
+48 696 055 859
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Fotokod QR strony

Kod QR strony