Szwajcaria

Psy i koty pochodzące z państw, w których wścieklizna występuje endemicznie na terenach zurbanizowanych (w tym Polska) mogą być wprowadzane na terytorium Szwajcarii po uzyskaniu zezwolenia Federalnego Biura Weterynaryjnego w Szwajcarii.

Zwierzęta muszą być zaszczepione przeciwko wściekliźnie zgodnie z obowiązującym prawem powinny być czytelnie zidentyfikowane (tatuaż lub microchip). Konieczne jest także wykonanie badania w kierunku efektywności szczepienia przeciwko wściekliźnie. Próbki krwi do badania muszą być pobrane od zwierzęcia nie wcześniej niż 30 dni po szczepieniu na wściekliznę i nie później niż 3 miesiące przed planowanym wjazdem na teren Szwajcarii. Miano przeciwciał neutralizujących w badanej surowicy nie może być niższe niż 0,5 IE/ml. Młode zwierzęta, które nie mogą spełnić powyższych warunków przed osiągnięciem 7 miesiąca życia, w odniesieniu do szczepienia w kierunku wścieklizny przed ukończeniem przez zwierzę 3 miesiąca życia, nie będą rozpoznawane. Zwierzęta będą poddane weterynaryjnej kontroli granicznej, a w przypadku niespełniania przez zwierzę wymaganych warunków przywozowych, zostaną zawrócone do kraju pochodzenia.

Wnioski o wydanie zezwolenia na przywóz psów lub kotów na terytorium Szwajcarii powinny zostać przesłane nie później niż 3 tygodnie przed planowanych wwozem zwierzęcia za pośrednictwem faxu pod numer: 0041 (0)31 323 85 22 lub drogą elektroniczną – e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. lub na adres Federalnego Biura Weterynarii, BVET/OVF/UFV/FVO Schwarzenburgstrasse 161, CH-3003 Berne.

Szwajcaria nie przyjmuje na swoje terytorium psów, u których dokonano korekty uszu lub ogona. Wyjątek stanowią psy, będące własnością osób spoza Szwajcarii, przyjeżdżających na urlop do tego kraju lub psy przywiezione w związku z przeprowadzką właściciela do Szwajcarii.

Menu główne

Informacje

Szczenięta i kocięta - Zdrowe żywienie

Akcja "100% satysfakcji lub zwrot należności"

Mini galeria

55716.png

Licznik odwiedzin

275330
Użytkownicy 0
Goście 17

Zmień język

Czech English French German Polish Russian Ukrainian

Adres

Kliniczne Centrum Leczenia
Małych Zwierząt sp. z o.o.
ul. Energetyczna 14
53-330 Wrocław
+48 696 055 859
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Fotokod QR strony

Kod QR strony