Szwecja

Szwecja

W pierwszej kolejności zwierzęta muszą zostać zidentyfikowane za pomocą mikroczipu, zgodnego z Normą ISO 1784 lub Aneksem A do Normy ISO 11785 lub za pomocą tatuażu.

Następnie muszą zostać zaszczepione przeciwko wściekliźnie, zgodnie z zaleceniami producenta szczepionki. Muszą zostać poddane badaniu w kierunku określenia efektywności szczepienia przeciwko wściekliźnie (pozytywny wynik badania – miano przeciwciał neutralizujących wynoszące co najmniej 0,5 IU/ml). Badanie musi zostać przeprowadzone w laboratorium zatwierdzonym przez Komisję Europejską na próbce krwi pobranej na 120 do 365 dni po ostatnim szczepieniu przeciwko wściekliźnie (próbki pobrane przed upływem 120 dni od ostatniego szczepienia nie są ważne). Rejestry lekarzy upoważnionych do pobierania próbek krwi w celu przeprowadzenia powyższego badania od psów, kotów i fretek prowadzą właściwe terytorialnie okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne. Jednocześnie po uzyskaniu wyniku badania należy udać się do lekarza weterynarii upoważnionego do wystawiania paszportów dla zwierząt towarzyszących w celu uzyskania paszportu dla zwierzęcia.

Muszą zostać poddane odrobaczaniu przeciwko Echinococcus spp., przeprowadzonemu przez lekarza weterynarii w ciągu 10 dni przed planowanym przemieszczeniem zwierzęcia, przy użyciu preparatu zawierającego praziquantel lub epsiprantel.

Spełnienie wszystkich powyższych warunków musi być potwierdzone w paszporcie zwierzęcia.

Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej www.sjv.se
lub pod numerem telefonu w Ministerstwie Rolnictwa Szwecji: +46-36-155000.

Przemieszczanie z Polski na terytorium Królestwa Szwecji psów, kotów i fretek w wieku poniżej trzech miesięcy, nieszczepionych przeciwko wściekliźnie jest niedozwolone.

Menu główne

Informacje

Szczenięta i kocięta - Zdrowe żywienie

Akcja "100% satysfakcji lub zwrot należności"

Mini galeria

Kittens_playing.png

Licznik odwiedzin

275329
Użytkownicy 0
Goście 16

Zmień język

Czech English French German Polish Russian Ukrainian

Adres

Kliniczne Centrum Leczenia
Małych Zwierząt sp. z o.o.
ul. Energetyczna 14
53-330 Wrocław
+48 696 055 859
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Fotokod QR strony

Kod QR strony