Profilaktyka

Profilaktyka

Profilaktyka przeciwpasożytnicza

W przypadku inwazji pasozytów przewodu pokarmowego u zwierząt domowych zwykle stosujemy łatwe w aplikacji specjalistyczne pasty, tabletki lub preparaty wyciskane na kark typu spot-on. Pierwsze odrobaczanie szczeniaka wykonuje się najczęściej pomiędzy 2, a 3 tygodniem życia, młode koty odrobaczamy znaczniej później niż szczeniaki, bo dopiero około 6 tygodnia życia. Przed podaniem preparatów profilaktyki pasożytniczej można wykonać badanie kału zwierzęcia w celu stwierdzenia obecność jaj pasożytów, co pozwala na ocenę rodzaju pasożytów jak i skali inwazji. Często zdarza się, że aby wykonać dogłębną ocenę stanu pupila trzeba kilkukrotnie powtórzyć badanie kału, którego próbkę właściciel dostarcza w specjalnym pojemniczku dostępnym w Klinice. Ale dzięki temu można dobrać skuteczne preparaty, które uwolnią pupila od kłopotliwych gości.

Profilaktyka przeciwpchelna i przeciwkleszczowa

Okres najintensywniejszych problemów z pchłami i kleszczami rozpoczyna się wczesną wiosną i trwa aż do późnej jesieni. W tym okresie bardzo ważne dla zwierząt domowych jest prawidłowe zabezpieczenie ich przed ukąszeniami. Pchły i kleszcze są nosicielami wielu poważnych chorób, w związku z tym proponujemy Państwu nowoczesne preparaty o wysokiej skuteczności działania, które zabezpieczą przed inwazją, a w razie potrzeby usuną problem związany z pchłami i kleszczami. Dostępne u Nas preparaty można dobrać tak, aby ich aplikacja była jak najmniej kłopotliwa dła właściciela. Preparaty dzielą się głównie na aerozolowe w postaci oprysku, pudrowania, obroży i aplikatora spot-on.

Profilaktyczne szczepienia

Każdy właściciel psa musi pamietąć o ustawowym obowiązku corocznego szczepienia przeciwko wściekliźnie. W trakcie szczepienia wydawane jest specjalne urzędowe zaświadczenie potwierdzającego fakt jego odbycia. Jest to niezmiernie ważne dla właścicieli psów, ponieważ pozwala uniknąć kary w przypadku kontroli przez upoważnione służby oraz gdy pies kogoś pogryzie nie ponosimy kosztów jego obserwacji w Klinice weterynaryjnej na okoliczność zachorowania na wściekliznę. Poza obowiązkowymi szczepieniami psów możemy również szczepić inne zwierzęta przeciwko chorobom zakaźnym, głównie wirusowym, które uchronią naszego pupila przed zachorowaniem.

Menu główne

Informacje

Szczenięta i kocięta - Zdrowe żywienie

Akcja "100% satysfakcji lub zwrot należności"

Mini galeria

ae21a.png

Licznik odwiedzin

275330
Użytkownicy 0
Goście 16

Zmień język

Czech English French German Polish Russian Ukrainian

Adres

Kliniczne Centrum Leczenia
Małych Zwierząt sp. z o.o.
ul. Energetyczna 14
53-330 Wrocław
+48 696 055 859
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Fotokod QR strony

Kod QR strony